Дід гра збери сніговика молодша група. Дидактична гра «Збери сніговика» для дітей другої групи раннього віку

Конспект ігрового заняття для дітей 3-го року життя (ясельна, 1-ша молодша група), тема: «Веселий сніговик»

Цілі:

Закріпити знання про геометричну фігуру «коло».
Продовжувати вчити дітей визначати колір предмета та підбирати інші предмети такого ж кольору.
Формувати вміння порівнювати предмети за величиною.
Закріпити знання про цифри «1» та «2», вчити співвідносити цифру та кількість.
Вдосконалювати навички ліплення, наклеювання, конструювання, малювання.
Вправляти в умінні узгоджувати слова та рухи.
Розвивати мислення, спостережливість, дрібну та загальну моторику.

Обладнання:

Круги із білого картону трьох розмірів. Аркуш фону з гужовий контур сніговика.
Зображення «знайди відмінності».
Картинка з намальованими сніговиками трьох розмірів, вирізані з картону мітли відповідних розмірів.
Прищіпки. Вирізані із щільного картону силуетні зображення мітелок.
Солене тісто.
Сніжки з вати, пластикові тарілочки з наклеєними на них цифрами 1 та 2.
Зображення фону для повсякденності. Вирізані з паперу деталі сніговика, клей, пластилін.
Металофони.
Зображення сніговиків із шарфами різного кольору, без відер. Відра та гудзики тих же кольорів.
Об'ємний сніговик із куль, з'єднаних липучками.
Аудіозаписи: "Марш сніговиків".

Хід заняття:

Привітання «Як живеш?»

Як живеш? - Ось так!
(Великі пальці обох рук - вгору, решта зібрано в кулак)

А пливеш? - Ось так!
(Руками зображають рух плавця)

Як ідеш? - Ось так!
(Ходьба на місці)
Як біжиш? - Ось так!
(Руки зігнути в ліктях, рух уздовж тулуба)

Вдалину дивишся? - Ось так!
(Почергово прикладати долоні до чола)

Махаєш услід? - Ось так!
(Енергічні рухи кистями рук)

Як береш? - Ось так!
(Досить рухи долонею)

Як даєш? - Ось так!
(Виставити розкриту долоню вперед)

Вночі спиш? - Ось так!
(Ладоні під голову)

Як загрожуєш? -Ось так!
(Покачати вказівним пальцем, решта пальців зібрана в кулак)

А пустуєш? - Ось так!
(Кулачками обох рук ляснути по надутих щоках)

Загадка про сніговика

У мене морквина ніс,
Замість ручок – гілки.
На подвір'ї взимку мене
Дружно ліплять діти.
Вгадайте, хто ж я?

Так! Я - веселий сніговик,
І сумувати я не звик!

Щоб зліпити сніговика, потрібний сніг. Давайте пограємо зі сніжинками.

Дидактична вправа «Порахуй сніжинки»

Перед вами тарілочки. Скільки їх? Дві тарілочки. Покажіть тарілочку із цифрою «1». Із цифрою «2». На тарілочку із цифрою «1» покладіть одну сніжинку. На тарілочку з цифрою «2» покладіть дві сніжинки.

Малювання олівцями «Падають сніжинки»

Мало в нас снігу, не вистачить сніговика. Потрібно покликати снігову хмару, щоби пішов сніг. У вас на картинках намальована снігова хмара та сніжинки, намалюйте кожній сніжинці доріжку вниз від хмари до землі.

Дидактична гра «Склади сніговика»

Допоможіть скласти сніговика із кіл білого кольору. У нижню частину сніговика покладіть найбільше коло, на нього менше коло. А зверху – найменше коло-голова. З паличок зробимо руки, викладемо гудзики, замість капелюха – цебро.

Дидактична вправа «Знайди відмінності»

Подивіться на цих сніговиків. Вони дуже схожі, але все ж таки відрізняються один від одного. Знайдіть ці відмінності.

Дидактична вправа «Підбери мітли сніговикам»

Роздайте мітли сніговикам: маленькому сніговику – маленьку мітлу, сніговику побільше та мітлу підберіть побільше, а найбільшому сніговику – найбільшу мітлу.

Гра з прищіпками «Мітла для сніговика»

Діти прикріплюють прищіпки-прутики до мітли.

Пальчикова гімнастика «Ми з тобою сніжок зліпили»

Один два три чотири п'ять,
(Загинають пальчики)

Ми з тобою сніжок зліпили
(Діти «ліплять»)

Круглий, міцний, дуже гладкий
(Показують коло, стискають долоні, гладять однією долонею іншу)

І зовсім не солодкий.
(Погрожують пальчиком)

Раз - підкинемо,
(Підкидають)

Два - зловимо,
(Ловлять)

Три - уронім
(Роняють)

І... зламаємо.
(Тупають)

Ліплення «Сніжки»

Із солоного тіста діти ліплять сніжки.

Динамічна пауза «Ми у двір пішли гуляти»

Ми у двір пішли гуляти
Раз два три чотири п'ять,
(Загинати пальчики по одному)
Ми у двір прийшли гуляти.
Бабу сніжну ліпили.
(Імітувати ліплення комів)
Пташок крихтами годували,
(Крішити хліба всіма пальчиками)
З гірки потім каталися.
(Вісти вказівним пальцем правої руки по долоні лівої руки)
А ще у снігу валялися.
(Класть долоні на стіл то однією то іншою стороною)
Усі в снігу додому прийшли,
(Трушувати долоні)
З'їли суп і спати лягли.
(Виробляти рухи уявною ложкою, покласти руки під щоку)

Збери картинку «Діти ліплять сніговика»

Склади картинку з частин і розкажіть, що на ній намальовано.

Дидактична вправа "Що спочатку, що потім?"

Розгляньте картинки та розставте їх по порядку, що було спочатку, а що було потім.

Образотворча діяльність «Сніговик»

На лист-фон діти наклеюють сніговика та відро. Потім із пластиліну роблять руки, ніс, гудзики.

Дидактична гра «Підбери відро та гудзики сніговику»

Зверніть увагу, якого кольору шарфик у вашого сніговика? Підберіть сніговику відро та гудзики такого ж кольору.

Конструювання «Сніговик»

Діти складають із трьох куль сніговика, зав'язують йому шарфик.

Музично-ритмічна вправа «Марш сніговиків»

Діти слухають музику («Марш сніговиків» Пучинні) та грають на металофонах.

Дидактична вправа «Веселий та сумний сніговики»

Подивіться на зображення. Покажіть веселого сніговика. Якого кольору цебро у веселого сніговика? Зробіть собі веселе обличчя, посміхніться. Покажіть сумного сніговика. Якого кольору цебро у сумного сніговика? Зробіть собі сумне обличчя.

Дидактична гра

« Збери сніговика»

Вихователь:

Усть-Лабінськ

Дидактична гра «Збери сніговика»

Дидактичне завдання:Розвивати окомір, вибудовувати серіаційний ряд (маленький, менший, більше)

Ігрові правила:Відібрати грудочки відповідного розміру, які підійдуть для виготовлення сніговика.

Ігрові дії:Пошук снігових грудочок, великого, меншого, маленького.

Хід гри:

Діти, подивіться, мені Дід ​​Мороз надіслав посилку! А що ж у ній? Якісь грудочки? А хто мені скаже для чого вони? Що можна зробити? Правильно Сашко, це снігові грудочки і можна зробити сніговика. А якого кольору грудочки? Молодець Лєночка білі, щоб ми зібрали з грудочок сніговиків. Діти дивіться а, грудочки, всі різні - більші, менші, маленькі. Спробуємо разом з вами зібрати сніговика. Спочатку я покажу, а ви уважно подивіться, який беремо грудочку – правильно велику, а потім – меншу і в кінці найменшу. Які молодці ви допомогли мені зібрати сніговика. А тепер пропоную спробувати. (Діти виконують завдання, вихователь підбадьорює дітей, допомагає зібрати сніговиків.)

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа дитячий садокзагальнорозвиваючого виду №6 Муніципальної освітиУсть-Лабінська

Дидактична гра

« Знайди такий же листочок і дай його їжачку»

Вихователь:

Усть-Лабінськ


Дидактична гра «Знайди такий самий листочок і дай його їжачку».

Дидактичне завдання:Вправляти дітей у знаходженні листя за подібністю, у розвиток дотику, навчання знаходженню предметів за аналогією, на дотик.

Ігрові правила:Відбирати листочки такі ж, як у їжачка.

Ігрові дії:Пошук листочків за аналогією на дотик, порівняння листочків.

Хід гри:

Діти послухайте, що це шарудить? Та це листя і шарудить, а їжачки наші стільки листя зібрали, готуються спати взимку на м'якій постільці. А давайте подивимося, яке листя у їжачків? Дивіться вони різнокольорові жовті, зелені та червоні. Ось візьміть листя підійдіть до своїх їжачок і визначте, у якого їжачка листок, як у вас в руках? Діти беруть листочки, визначають їх колір, обмацують, визначаючи таке листя чи ні, як лежать у їжачків.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа дитячий садок загальнорозвиваючого виду №6 Муніципальної освіти Усть-Лабінська

Дидактична гра

« Кожному гудзику свій будиночок»

Вихователь:

Усть-Лабінськ

Дидактична гра «Кожному гудзику свій будиночок».

Дидактичне завдання:Закріпити вміння дітей виділяти колір, активізувати мовлення дітей, розвивати дрібну моторику, увагу, пам'ять, тактильні відчуття.

Ігрові правила:Відібрати гудзики, відповідного кольору, які підійдуть баночку з певною кришкою.

Ігрові дії:Пошук баночки з кришками основного кольору (червона, жовта, синя, зелена).

Хід гри:

Хлопці я вам принесла баночки з різними кришками та набори ґудзиків, ви складатимете ґудзики у баночку.

· Що ти поклав у баночку?

· Якого кольору гудзик, а кришка на баночці?

· Який гудзик за формою (круглий або квадратний)?

· Який гудзик за розміром (маленький або великий)?

Дитині можна запропонувати спробувати на дотик не лише гудзики, а й кришки та баночки. Дитина знайомиться гладкими кришками, гладкими гудзиками.

У набір гри входить: Чотири баночки з кришками основного кольору (червона, жовта, синя, зелена).

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа дитячий садок загальнорозвиваючого виду №6 Муніципальної освіти Усть-Лабінська

Дидактична гра

« Кожному овочу свій будиночок»

Вихователь:

Усть-Лабінськ

Дидактична гра «Кожному овочу свій будиночок».

Дидактичне завдання:Закріпити вміння дітей виділяти колір, активізувати мовлення дітей, розвивати дрібну моторику рук, увагу, пам'ять, тактильні відчуття за розміром (великі чи маленькі)?

Ігрові правила:Відібрати овочі та опустити їх у мішечок відповідного кольору.

Ігрові дії:Пошук мішечка основного кольору (червоний, жовтий, синій, зелений).

Хід гри:

Хлопці красуня Осінь принесла мішечки та овочі, ви складатимете овочі в мішечок, розкажіть, що ви робите.

· Що ти поклав у мішечок?

· Якого кольору помідор, а мішечок?

· Який колір тобі подобається, найбільше скажи, а потім покажи?

· Які овочі за кольором, а формою, за розміром (великі чи маленькі)?


Дитині можна запропонувати спробувати на дотик не тільки овочі, а й мішечки (вони гладкі, рука так і ковзає яскравими, атласними мішечками). Дитина знайомиться із гладкою тканиною, гладкими овочами, називає їх, які вони?

У набір гри входить:Чотири мішечки основного кольору (червоний, жовтий, синій, зелений)

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа дитячий садок загальнорозвиваючого виду №6 Муніципальної освіти Усть-Лабінська

Дидактична гра

« Веселі їжачки»

Вихователь:

Усть-Лабінськ

Дидактична гра «Веселі їжачки».

Дидактичне завдання:Закріпити вміння дітей виділяти колір, активізувати мовлення дітей, розвивати дрібну моторику.

Ігрові правила:Відібрати прищіпки відповідного кольору, які підійдуть до їжачка.

Ігрові дії:Пошук прищіпки, підбір їжачка пристібання.

Хід гри:

Вихователь заздалегідь розкладає на столі їжачків, у сенсорному куточку в коробці лежать прищіпки, так щоб кілька дітей могли підійти та взяти їх. Діти, подивіться, хто до нас прийшов? (Їжачок); Чим вкрите тіло у їжачка? (голками); Подивіться як багато їжачків і все без голок. Вихователь з дітьми розглядає їжачків. Усі їжачки однакові за величиною, але різні за кольором. Разом з дітьми вихователь уточнює це і зазначає, що за величиною всі їжачки однакові, але без голок. Діти, подивіться які їжачки по зростанню? Та все однакового зросту, а за кольором? Усі різного кольору. А якого кольору їжачки? Правильно різного кольору, один червоний, цей жовтий, зелений, синій. Діти, а чим покрити тіло їжачка? Голками, правильно діти, а у наших їжачків є голки? Ні, проведіть долонькою, та ні голок. Давайте їм пристебнемо голки, але будьте уважні, подивіться якого кольору їжачок? Які голки братиме Соня? Так, червоні, а в Сашка? Сині. Колю, у тебе який їжачок? Жовтий, отже, ти візьмеш жовті голочки. Діти проходьте, візьміть прищіпки і пристебніть до свого їжачка. Діти беруть їжачків, підбирають по прищіпки та пристібають. Які гарні вийшли їжачки та голочки підібрали все правильно, молодці хлопці добре попрацювали.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа дитячий садок загальнорозвиваючого виду №6 Муніципальної освіти Усть-Лабінська

Дидактична гра

« Почастуй їжачка яблучком, грибочком» »

Вихователь:

Усть-Лабінськ

Дидактична гра «Пригости їжачка яблучком, грибочком».

Дидактичне завдання:Розвивати окомір, вибудовувати серіаційний ряд (маленький, більший, великий).

Ігрові правила:Відібрати яблучка або грибочки відповідного розміру, які підійдуть до їжачка.

Ігрові дії:Пошук грибів, яблук, більше, менший, маленький, підбір їжачка.

Хід гри:

Вихователь заздалегідь розкладає на столі яблука, грибочки, у коробці на столі лежать їжачки, щоб діти могли підійти і взяти їх. Діти, подивіться, я вам принесла чарівну коробочку. А що там лежить? Підійдіть, побачимо. Ой, та тут їжачки, а якого кольору їжачки? Сонечка скажи, якого кольору у тебе їжачок – Зеленого. Правильно! Кирило, а якого кольору в тебе їжачок – Жовтого. Молодець! Льоша скажи нам, а в тебе якийсь їжачок - Червоного. Ось молодці! А давайте подаруємо їжачкам яблука великі червоні, менші зелені і жовті маленькі. Покладіть їжачка на галявину, і підемо, подивимося, де яблучка лежать. Льоше, яке яблуко ти братимеш? Правильно, велике червоне. Сонечко, а ти яке яблуко братимеш? Зелене менше. Молодець! А Кирило, яке яблучко візьме для свого їжачка? Жовтий маленький. Правильно! Діти підбирають яблука та кладуть їжачку, вихователь підбирає дітей, визначає, яке яблучко вони підібрали. За аналогією проводиться заняття з грибочками.


Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа дитячий садок загальнорозвиваючого виду №6 Муніципальної освіти Усть-Лабінська

Дидактична гра

« Підбери сніговику відерце»

Вихователь:

Усть-Лабінськ

Дидактична гра «Підбери сніговику відерце»

Дидактичне завдання:Закріпити знання про колір відерця та сніговика.

Ігрові правила:Відібрати грудочки відповідного розміру, які підійдуть для виготовлення сніговика. І одягнути сніговику цебра на голову.

Ігрові правила:Пошук відерця для капелюшка, більшого, меншого і маленького.

Хід гри:

Діти, подивіться, мені Дід ​​Мороз надіслав посилку! А що ж у ній? Якісь грудочки? А хто мені скаже для чого вони? Що можна зробити? Правильно Кирило, це снігові грудочки і можна зробити сніговика. А якого кольору грудочки? Молодець Машенька білі, щоб ми з них зібрали сніговиків. Діти, а грудочки всі різні чи є однакові – правильно вони всі різні більші, менші та маленькі. Як ми збиратимемо сніговика? Правильно спочатку беремо велику грудочку, потім поменше і найменшу. А що ми одягнемо сніговику на голову? Правильно відерце. Діти відерця різного кольору, Так. А які за розміром? Яке відерце ти братимеш Родіон? Велике. Чому? У мене великий сніговик. Молодець! Ваня, а ти яке відерце візьмеш? Поменше. Молодець! А Іра, яке візьме? Найменше. Чому? Тому що у мене сніговик маленький. Діти виконують завдання, вихователь підбадьорює дітей, допомагає зібрати сніговиків та вибрати відерце для нього.

«Види діяльності людини» – реальна діяльність. Комунікації. Розмаїття діяльності. Види спілкування. Переконання. Форми спілкування. Суб'єкти спілкування. Інтереси. Мотиви діяльності. Класифікація діяльності. Спілкування. Діяльність. Соціальні настанови. Діяльність та спілкування. Потяг. Відмінності між діяльністю людини та поведінкою тварини.

«Проблеми сучасної сім'ї» – проведення конкурсу дитячих проектів «Я і моя успішна сім'я». Самодопомога в екстремальних умов. Проект «Успішна сім'я педагога». Результати. Підготовка дітей до сімейного життяформування успішного життєвого сценарію Тематика занять клубу "Щаслива родина". Мета: систематизувати роботу із сім'єю педагогів міста.

"Поняття суспільства сфери суспільства" - Наука. Знайомство з поняттям «суспільство». Що таке світова спільнота. Своя назва та історія. Шлюби між представниками об'єднання. Економічна сфера. Взаємозв'язок сфер суспільства. Суспільство. Місцеві органи влади. Духовна сфера. Опитування Аналіз документів Спостереження Експеримент. Своя система керування.

«Зв'язки з громадськістю» - У процесі навчання слухачі набувають навичок та вмінь: Сучасна прес-служба, Реклама в комунікаційному процесі, Психологія масової комунікації, Дослідження та менеджмент у зв'язках з громадськістю, Політичний консалтинг та інші. В рамках програми вивчаються такі дисципліни: Освітня програма «Зв'язки із громадськістю».

«Материнське кохання» - Образа. Материнська любов. Сикстинська мадонна. День народження мами. Зітхають матері у тиші. Що означає мама у житті людини. Продовжте пропозицію. Янгол. Притча про матір. Фотографії. Лагідні слова. Мати. Дитина. Не кривдіть матерів. Сварки та образи. Зображення. Казанська ікона Богоматері. Пишіть листи.

«Фінансове податкове та митне право» - Контакти. Податкове право Росії/За ред. Вступ до магістратури. Тлумачний словникз митного права / За ред. Магістерська програма «Фінансове, податкове та митне право»: професорсько-викладацький склад. Податково-правовий блок. Національний дослідницький університет «Вища школа економіки» факультет права.

Увага! Адміністрація сайту сайт не несе відповідальності за зміст методичних розробок, і навіть за відповідність розробки ФГОС.

Сценарій новорічного ранку. Цікаво-розважальний захід, що сприяє релаксації дітей, активному відпочинку.

Ціль:привітання дітей з Новим роком.

Завдання:
- провести цікаво-розважальний захід, що сприяє релаксації дітей, активному відпочинку;
- розвивати увагу, уяву, кмітливість, допитливість, логічне мислення;
- Розширювати кругозір дітей;
- збагачувати словниковий запас, удосконалювати комунікативні навички;
- виховувати інтерес до усного народної творчостідо загадки.

Форми організації діяльності дітей:

колективні :
- Розгадування загадок;
- Виконання пісні;
- Гра «Новорічний слово»;
- конкурс «Підбери риму»;
- Аплікація «Символ року»;
- конкурс «Сюрприз»

групові:
- конкурс «Збери пазли»;
- конкурс «Точно в ціль»;
- гра «Збери сніговика»;
- конкурс зі стільцями

Обладнання:ноутбук, новорічні пісні, штучна ялинка, іграшки для прикраси ялинки, 3 конверти з пазлами, 3 цебра, «сніжки з паперу», 3 комплекти частин фігури Сніговика, картки з літерами, стільці, вирізані з кольорового паперу долоні, ватман, клей-каран , мотузка, ножиці, «цукерки», подарунки.

Хід заходу

Вчитель:Діти, до нас на свято прийшла гостя. А хто вона, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Модниця зелена всім на диво!
Любить намисто, блискітки – будь-які прикраси.
Але на своє, повірте, велике лихо
Вбрання їй одягають лише раз на рік. (Ялинка)
Скажіть, чи любите ви вбирати ялинку?

Діти:Так!

Вчитель:Чи допоможете мені це зробити?

Діти:Допоможемо!

Вчитель ставить на стіл штучну ялинку та коробку з іграшками.

Вчитель:Прикрашати ялинку ми сьогодні будемо незвичайним чином за допомогою загадок. Кожна відгадка на загадку додаватиме іграшку на нашу ялинку. Відгадавши всі загадки, ми нарядимо казкову красуню. Отже – починаємо!

1. Назвіть, хлопці,
Місяць у цій загадці:
Дні його – всіх днів коротші,
Усіх ночей довші за ніч.
На поля та на луги
До весни лягли сніги.
Лише місяць наш пройде,
Ми зустрічаємо Новий рік. (Грудень)

На ялинку вішається перша іграшка.

2. Що за зірочки такі
На пальто та на хустці,
Усі наскрізні, вирізні,
А візьмеш – вода у річці? (Сніжинки)

На ялинку вішається друга іграшка.

3. Старий біля воріт
Тепло волок,
Сам не біжить
І стояти не велить. (Мороз)

На ялинку вішається третя іграшка.

4. Сніг йде, під білою ватою
Зникли вулиці, будинки.
Раді снігу всі хлопці -
Знову до нас прийшла... (Зима)

На ялинку вішається четверта іграшка.

5. Лежала ковдра
М'яке, біле,
Сонце припекло -
Ковдра втекла. (Сніг)

На ялинку вішається п'ята іграшка.

6. Цілий рік лежав на полиці,
А тепер висить на ялинці.
Це не ліхтарик,
А скляний... (кулька)

На ялинку вішається шоста іграшка.

7. Подивися в дверну щілинку -
Ти побачиш нашу ялинку.
Наша ялинка висока,
Дістає до стелі.
Від підставки до верхівки
На гілках висять... (іграшки.)

На ялинку вішається сьома іграшка.

8. Мчу, як куля, я вперед,
Лише потріскує лід,
І миготять вогники.
Хто мене несе? (Ковзани)

На ялинку вішається восьма іграшка.

9. Подвійна борідка,
Важлива хода,
Усіх раніше встає,
Голосисто співає. (Півень)

На ялинку вішається дев'ята іграшка.

Вчитель:Хлопці, а як ви думаєте, чому я вам загадала цю загадку, адже йдеться про зиму, новорічні свята?

Діти:Наступний 2017 за східним календарем - Рік Півня.

10. Взимку, в години веселощів,
Вишу на яскравій ялині я.
Стріляю, як гармата,
Звати мене ... (Хлопавка)

На ялинку вішається десята іграшка.

11. З'явився у дворі
Він у холодному грудні.
Незграбний і смішний,
Біля ковзанки стоїть із мітлою.
До зимового вітру звик
Наш приятель... (Сніговик)

На ялинку вішається одинадцята іграшка.

12. Він приходить у зимовий вечір
Запалювати на ялинці свічки.
Він заводить хоровод -
Це свято… (Новий рік)

На ялинку вішається дванадцята іграшка.

13. Хто хлопців під Новий рік
Розважати не втомлюється?
Хто подарунки дарує дітям?
Хто хлопцям усім на світі
Ялинку з лісу привіз?
Відгадайте! (Дід Мороз)

На ялинку вішається тринадцята іграшка.

14. З дідусем Морозом поряд,
Блищить святковим вбранням.
Нам загадки ставить,
Водить хоровод, співає.
Зі сніжинок курточка,
Це хто?… (Снігуронька)

На ялинку вішається чотирнадцята іграшка.

15. Шуба тепла, мішок,
Валянки та ціпок,
Борода та червоний ніс
Ось такий він – Дід Мороз.
А ще він дуже добрий,
І веселий, і задерикуватий.
У шубі дідусеві не жарко
Нам дарувати свої … (подарунки)

На ялинку вішається п'ятнадцята іграшка.

16. І прикрашаючи верхівку,
Там сяє, як завжди,
Дуже яскрава, велика
П'ятикрила... (Зірка.)

На ялинці з'являється зірка.

Вчитель:Ось ми і вбрали нашу красуню!

1 учень:

У коло, хлопці, ставайте,
Міцніше за руки тримайтеся,
Ми про ялинку заспіваємо,
Про красуню заспіваємо.

Виконання пісні «У лісі народилася ялинка».

Конкурс «Збери пазли»

Діти поділяються на 3 команди. Кожна команда отримує конверт, у якому новорічна листівка розрізана на різні геометричні фігури. Завдання – зібрати листівку. Перемагає команда, яка раніше за всіх зібрала пазл.

Конкурс «Точно в ціль»

Клас поділяється на 3 команди. По 1 представнику команди тримають відра, решта членів команди вишиковуються один за одним. Потрібно потрапити «сніжком» із паперу у відро з відстані 2 (3) метри. Перемагає команда, у відрі якої виявиться найбільше «сніжків».

Гра «Новорічні слова»

Давайте складемо з букв слово «Сніжинка». А тепер подумайте та назвіть «новорічні» слова на кожну з цих літер.

· С - свічки

· Н - новий рік

· Ж - бажання

· І - ігри

· Н - вбрання

· К - конфетті

· А - аромат

Гра «Збери сніговика»

Клас поділяється на 3 команди. На підлозі розкладаються вирізані з паперу частини фігури Сніговика: 3 кола різного розміру, ніс-морквина, мітла, відро (3 комплекти). Члени команди вишиковуються в колону один за одним. Одночасно команди починають збирати свого Сніговика: виходять перші представники команд і кладуть першу деталь, потім другі – кладуть наступну деталь тощо (почати збирати Сніговик можна з різних деталей). Перемагає команда, яка збере сніговика швидше та рівніше).

Конкурс «Підбери риму»

Учитель називає слово, учні повинні вигадати до цього слова риму.

Ялинка - …

Шишка - …

Сніжок – …

Хлопавки - …

Сніговик - …

Мішок - …

Морквина - …

Хлопці – …

Конкурс зі стільцями

5 стільців ставляться щільно один до одного спинками всередину. Перед стільцями стають 6 людей. Вони повертаються в один бік і під музику біжать довкола стільців. Несподівано музика зупиняється, всі граючі повинні зайняти місця. Т.к. стільців 5, а граючих 6, одне із них залишається без місця і вибуває з гри. Одночасно забирається 1 стілець, інші стільці зсуваються і гра продовжується. Щоразу кількість граючих зменшується. Коли залишаються 2 гравці та 1 стілець, проводиться заключний етап гри. Виграє той, хто займе цей стілець. (Можна провести гру кілька разів із різними учасниками.)

Колективна аплікація «Символ року»

Із заздалегідь вирізаних із кольорового паперу долонь діти під керівництвом вчителя виконують аплікацію півня.

Вчитель:Ось який гарний у нас вийшов півник, який буде символом 2017 року.

Конкурс «Сюрприз»

На мотузку висять однакові «цукерки», всередині яких зазначено, що отримає в подарунок той, хто із зав'язаними очима зрізав «цукерку».

Вчитель:

З новим роком, щастям новим!
Всім бажаю добра.
Веселитися і веселитися, розуму вчитися.
Щоб дзвонив завжди ваш сміх,
З новим роком, усіх, усіх!

Наприкінці свята усі діти отримують новорічні подарунки.

Ідея проекту:інтеграція спільної та самостійної діяльності дітей у процесі освоєння завдань освітніх областей « Пізнавальний розвиток», « Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток» та «Художньо-естетичний розвиток» «Фізичний розвиток» відповідно до ФГОС ДО.

Учасники проекту:діти молодшої групи, вихователь.

Тривалість проекту:проект дня

Ціль:закріпити та узагальнити знання дітей про зиму, про суттєві ознаки зимового періоду, про зимові розваги та історію появи сніговика.

Створювати емоційно-позитивний настрій;

Розвивати пізнавальний інтерес;

Розвивати творчу уяву;

Виховувати у дітей здатність взаємодіяти та підтримувати контакт один з одним;

залучати сім'ю вихованців до єдиного освітнього простору, створювати атмосферу спільності, інтересів дітей, батьків та колективу дитячого садка.

Дидактична гра «Склади сніговика»

Мета гри:

1. Закріплення форми, розміру, кольору предмета.

2. Розвиток дрібної моторики рук.

3. Розвиток логічного мислення.

Матеріал:Кола білого кольору різного розміру (сніговик, трапеція фіолетового та синього кольору (відро, трикутники оранжевого кольору (ніс)).

Хід гри:Дітям пропонується допомогти сніговикам: сніговики розпустилися; балувалися, пустували і так вийшло, що розсипалися. Потрібно їм допомогти, зібрати їх. Уточнюється, як будується сніговик: на велике коло ставиться менше коло, потім найменше. Після


Дидактична гра «Парад сніговиків»

Завдання гри:закріплювати вміння порівнювати предмети за величиною; закріплювати поняття «більше», «менше»; закріплювати порядковий та зворотний рахунок; закріплювати вміння знаходити різницю між предметами; тренувати у вживанні прийменників за, перед, між.

Хід гри:попросити дитину показати найбільшого сніговика, менше і т. д., і найменшого; вибудувати сніговиків на парад від більшого до меншого чи навпаки, від меншого до більшого; дати завдання покласти найменшого сніговика між великими, чи навпаки, покласти найменшого сніговика перед чи великим і т. буд.

https://pandia.ru/text/80/038/images/image005_55.jpg" width="623 height=467" height="467">

Прогулянка «Зі сніговиком»

Рухлива гра «Сніговик, Сніговик, ти такий гарний! »

Сніговику, Сніговику, ти такий гарний!

Сніговик, Сніговик, плескай нам у долоні!

Будемо ми як ляльки дружно присідати

Будемо ми як м'ячики весело скакати

Ось так ось, ось так ось, повтори знову!

Будемо ми як клоуни у цирку виступати -

Ось так ось, ось так ось, повтори знову!

Будемо ми як зайчики весело скакати

Ось так ось, ось так ось, повтори знову!

Діти виконують рухи відповідно до проговорюваного тексту.

https://pandia.ru/text/80/038/images/image008_35.jpg" width="336 height=264" height="264">.jpg" width="312 height=252" height="252" >