Презентація з хімії кисневих сполук азоту. Використання інтерактивної підтримки на уроках хімії на прикладі уроку "кисневі сполуки азоту"

Розділи: Хімія

Застосування електронних видань у процесі значно полегшує проведення уроку, дозволяє використовувати індивідуальний, диференційований підхід під час здійснення зворотний зв'язок між учнем і вчителем, надає істотну допомогу вчителю під час підготовки до уроку.

Якщо під час уроків інформатики комп'ютер постає як мета освітнього процесу, то інших уроках, зокрема під час уроків хімії, комп'ютер - це засіб досягнення навчальних цілей.

Традиційний інструмент викладача та учня на уроці: дошка, крейда, ручка, зошит, сьогодні інструменти постають у новому виконанні, наприклад, як електронна SMART-дошка.

Інтерактивні уроки дозволяють збільшити інтенсивність уроку:

  • скорочують час, який при звичайному уроці витрачає вчитель на записи на дошці,
  • дозволяє повернутися до попереднього слайду, якщо дитина пропустила якийсь момент уроку;
  • підвищити інтерес дитини до викладу матеріалу, оскільки задіє всі органи чуття дитини на уроці,
  • зробити доступним матеріал уроку тим дітям, які пропустили урок із якихось причин.

Цілі уроку:

Освітня: закріпити знання учнів про оксиди азоту, повторити класифікацію та основні властивості оксидів, повторити основні властивості азотної кислоти та закріпити специфіку її взаємодії з металами, ознайомити із застосуванням азотної кислоти.

Розвиваюча: розвиток умінь самостійно систематизувати та аналізувати теоретичну та експериментальну інформацію, виділяти головне у процесі демонстрації дослідів, вміти самостійно робити висновки, вчити коштувати аналогію.

Виховує: формування наукового світогляду, розвиток комунікативних умінь у ході групової, парної та колективної роботи, переконання в необхідності використання нових інформаційних технологій для залучення хімії до розуміння та опису процесів, що відбуваються в навколишньому середовищі, виховання усвідомленого ставлення до свого здоров'я та здоров'я довкілля .

Форма уроку– семінар

Методи, що використовуються на уроці – словесні (бесіда, оповідання), наочні (презентація), практичні (віртуальна хімічна лабораторія), новизни (використання інтерактивної дошки), контролю (усне опитування, написання рівнянь) хімічних реакцій).

Обладнання та матеріали:

  • комп'ютер
  • електронна дошка SMART.
  • презентація “Кисневі сполуки азоту”

Диск "Віртуальна хімічна лабораторія", 9 клас

1. Організаційний етап. Вступне слово вчителя: Привітання, перевірка готовності уроку.

2. Мотиваційний етап

Тема уроку є логічним продовженням вивчення сполук азоту.

  1. Закріплення своїх знань про оксиди азоту
  2. Оксид азоту (IV) – одна із причин кислотних дощів
  3. Повторення загальних властивостей азотної кислоти
  4. Відвідування віртуальної хімічної лабораторії та виконання хімічних реакцій, що демонструють особливості взаємодії азотної кислоти з неметалами та металами.
  5. Дізнатись про застосування азотної кислоти

Етап розширення, узагальнення, закріплення теоретичних та практичних знань учнів на тему уроку

Які оксиди азоту Вам відомі? Назвіть кожний оксид

Вкажіть валентність та ступінь окислення азоту в кожному оксиді

Якого типу оксидів відноситься кожне з'єднання.

Учні виходять по черзі до дошки та пишуть на електронній SMART - дошці хімічні формули оксидів азоту, вказують валентність та ступінь окислення азоту в кожній сполукі, дають назву оксидів, вказують тип кожної сполуки.

Які фізичні та хімічні властивості оксиду азоту (I)? (Слайд 5)

Які фізичні та хімічні властивості оксиду азоту (II)? (Слайд 6)

Закінчити рівняння хімічних реакцій, характерних для даного оксиду

Які фізичні та хімічні властивості оксиду азоту (III)? (Слайд 7)

Закінчити рівняння хімічних реакцій, характерних для даного оксиду

N 2 O 3 + H 2 O =

Які фізичні та хімічні властивості оксиду азоту (IV)? (Слайд 8)

Закінчити рівняння хімічних реакцій, характерних для даного оксиду

Поява дедалі більшої кількості оксиду азоту (IV), що входить до складу вихлопних газів автомобілів та газових викидів промислових підприємств, є причиною кислотних дощів.

Які фізичні та хімічні властивості оксиду азоту (V)? (Слайд 9)

Закінчити рівняння хімічних реакцій, характерних для даного оксиду

N 2 O 5 + H 2 O =

Якими способами можна отримати всі оксиди азоту? Написати рівняння хімічних реакцій. Учні виходять до інтерактивної дошки та пишуть рівняння реакцій. (Слайд 10)

Які кислоти азоту Вам відомі? Провести порівняння цих кислот.

Параметри порівняння Азотиста кислота Азотна кислота
Хімічна формула HNO 2 HNO 3
Ступінь окислення азоту + 3 +5
Валентність азоту 3 4
Температура кипіння - 82.6 0 С
Стійкість Існує тільки при низьких температурах і розведених розчинах, при підвищенні температури легко розкладається:

3 HNO 2 = HNO 3 + 2NO + H 2 O

Розкладається на світлі

4HNO 3 =4 NO 2 + O 2 +2H 2 O

Хімічні властивості Виявляє окислювальні та відновлювальні властивості. Виявляє лише окисні властивості

В очах древніх дослідників азотна кислота - це рідина, що має велику силу в руках людини. (Слайд 12)

Закінчити рівняння хімічних реакцій: (Слайд 13)

HNO 3 + Mg(OH) 2 =

HNO 3 + Na 2 CO 3 =

HNO 3 + K 2 SiO 3 =

Перевірте рівняння хімічних реакцій: (Слайд 14)

2HNO 3 + Mg(OH) 2 -> Mg(NO 3) 2 +2H 2 O

2HNO 3 + MgO -> Mg(NO 3) 2 +2H 2 O

2HNO 3 + Na 2 CO 3 -> 2NaNO 3 +CO 2 +H 2 O

2HNO 3 + K 2 SiO 3 -> 2КNO 3 + H 2 SiO 3?

Особливості взаємодії азотної кислоти із металами. (Слайд 15)

Учні відповідають поставлене запитання:

При взаємодії азотної кислоти з металами утворюється: сіль (нітрат Ме) + Н 2 Про + А, де “А” – продукт відновлення N +5: NO 2 , N 2 O 3 , NO, N 2 O, N 2 , NH 3 (NH 4 NO 3);

З азотною кислотою взаємодіють метали, що стоять до і після водню в ряду активності, чим активніший метал і розбавлена ​​кислота, тим глибше відновлення атома азоту в азотній кислоті.

Азотна кислота (концентрована) не взаємодіє (пасивує): Al, Fe, Cr, Ni, Pb та ін.

Взаємодія азотної кислоти з металами та неметалами підтверджується демонстраційними дослідами, які виконують учні за допомогою диска віртуальної хімічної лабораторії. Рівняння реакцій взаємодії азотної кислоти з металами та неметалами записуються учнями на електронній дошці SMART. (Слайди 16,17)

Азотна кислота має широке застосування. Застосування азотної кислоти має дві особи: творчу та руйнівну. Азотна кислота йде на отримання азотних добрив, вибухових речовин, барвників, пластмас, штучних волокон та ін. (Слайди 18-21)

Після семінару можна провести десятихвилинний контрольний зріз, питання якого перебувають у презентації.

4. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Ми з вами ефективно попрацювали. Як Ви думаєте, досягли ми поставленої мети? Що для Вас було важким? Що для Вас було найлегшим?

Написати рівняння хімічних реакцій одержання азотної кислоти з атмосферного азоту.

Конспект уроку хімії у 9 класі на тему "Кисневі сполуки азоту" за навчально-методичним комплексом О.С.Габрієляна. Робота ставить за мету розглянути окислювально-сполучні властивості іонів азоту на прикладі кисневих сполук. Конспект містить освітні, розвиваючі, виховні та здоров'язберігаючі завдання.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Кисневі сполуки азоту.

Оксиди азоту. Азот утворює шість кисневих сполук. ступеня окислення + 1 N 2 O + 2 NO + 3 N 2 O 3 + 4 NO 2 , N 2 O 4 + 5 N 2 O 5

Отримання: NH 4 NO = N 2 O +2H 2 O Хімічні властивості: 1. розкладання при нагріванні 2 N 2 +1 O = 2 N 2 0 + O 2 2. з воднем N 2 +1 O + H 2 = N 2 0 + H 2 O несолетворний +1 N 2 O оксид азоту (I), закис азоту або «звеселяючий газ», що збуджує нервову системулюдини, що використовують у медицині як анестезуючий засіб. Фізичні властивості: газ, без кольору та запаху. Виявляє окисні властивості, легко розкладається.

NO +2 Отримання: 1. У природі: N 2 + O 2 = 2NO 2. У промисловості: 4 NH 3 + 5O 2 = 4NO +6H 2 O Хімічні властивості: 1. легко окислюється: 2 N +2 O + O 2 = 2N +4 O 2 2. окислювач: 2 N +2 O + 2SO 2 = 2SO 3 +N 2 0 несолетворний безбарвний газ, термічно стійкий, погано розчинний у воді, практично миттєво взаємодіє з киснем (при кімнатній температурі).

N 2 O 3 +3 Хімічні властивості: NO 2 + NO N 2 O 3 Отримання: ВСІ властивості кислотних оксидів. кислотний оксид рідина темно-синього кольору, термічно нестійка, t кип. = 3,5 0С, тобто існує в рідкому стані тільки при охолодженні, у звичайних умовах переходить у газоподібний стан. При взаємодії із водою утворюється азотиста кислота.

NO 2 + 4 Отримання: 1. 2 NO + O 2 = 2NO 2 2. Cu + 4HNO 3(к) = Cu(NO 3) 2 + 2NO 2 + 2H 2 O Хімічні властивості: 1. з водою 2 NO 2 + H 2 O = HNO 3 + HNO 2 2. з лугами 2NO 2 + 2NaOH = NaNO 3 + NaNO 2 + H 2 O 3. димеризація 2NO 2 N 2 O 4 токсичний оксид азоту (IV) або діоксид азоту, бурий газ, добре розчинний у воді, що повністю реагує з нею. Є сильним окислювачем.

N 2 O 5 + 5 Отримання: 1. 2NO 2 + O 3 = N 2 O 5 + O 2 2. 2HNO 3 + P 2 O 5 = 2HPO 3 + N 2 O 5 Хімічні властивості: 1. легко розкладається 2N 2 O 5 = 4NO 2 + O 2 2 . сильний окислювач кислотний оксид оксид азоту (V), азотний ангідрид, біла тверда речовина (tпл. = 41 0 С). Виявляє кислотні властивості, є дуже сильним окисником.

HNO 3 Склад. Будова. Властивості. H O N O O - - ступінь окислення азоту валентність азоту +5 IV хімічний зв'язокковалентна полярна Азотна кислота – безбарвна гігроскопічна рідина, з різким запахом, димить на повітрі, необмежено розчинна у воді. Температура плавлення −41,59 °C, кипіння +82,6 °C із частковим розкладанням. При зберіганні на світлі розкладається на оксид азоту (IV), кисень і воду, набуваючи жовтуватого кольору: 4HNO 3 = 4NO 2 + O 2 + 2H 2 O Азотна кислота отруйна.

Азотна кислота (HNO 3) Класифікація по: наявності кисню: основності: розчинності у воді: летючості: ступеня електролітичної дисоціації: кисневмісна одноосновна розчинна летюча сильна

Отримання азотної кислоти в промисловості NH 3 NO NO 2 HNO 3 4NH 3 + 5O 2 = 4NO + 6H 2 O 2NO+O 2 = 2NO 2 4 NO 2 + 2 H 2 O + O 2 = 4 HNO 3 Контактне окислення аміаку до оксиду азоту (ІІ): 2 . Окислення оксиду азоту (II) до оксиду азоту (IV): 3 . Адсорбція (поглинання) оксиду азоту (IV) водою при надлишку кисню

В лабораторії азотну кислотуодержують дією концентрованої сірчаної кислоти на нітрати при слабкому нагріванні. NaNO 3 + H 2 SO 4 = NaHSO 4 + HNO 3

Хімічні властивості азотної кислоти Азотна кислота виявляє всі типові властивості кислот. 1 . Властивості HNO 3 як електроліту: 1 3 2 3 2) з основними та амфотерними оксидами 3) з основами 1) Дисоціація: HNO 3 = H + + NO 3 – 2HNO 3 + CuO = Cu(NO 3) 2 + H 2 O 6HNO 3 + Al 2 O 3 = 2Al(NO 3) 3 + 3H 2 O HNO 3 + NaOH = NaNO 3 + H 2 O 2HNO 3 + Zn(OH) 2 = Zn(NO 3) 2 + 2H 2 O 4) с солями 2HNO 3 + Na 2 SiO 3 = H 2 SiO 3 ↓ + 2NaNO 3

2 . Окислювальні властивості: особливості взаємодії з металами: (азотна кислота ніколи не виділяє водень!) Me + HNO 3 = Me(NO 3) 2 + H 2 ↑ Метал Концентри - рова (> 60%) Розведена (5-60%) Дуже розведена (

З металами, що стоять у ряді напруг лівіше водню: З металами, що стоять у ряді напруг правіше водню: Концентрована HNO 3 Розведена HNO 3 Хімічні властивості азотної кислоти

2 . Окислювальні властивості 2) Особливості взаємодії з неметалами (S, P, C): 3) Взаємодіє з органічними речовинами(скипидар спалахує): Хімічні властивості азотної кислоти 3P + 5HNO 3 + H 2 O = 3H 3 PO 4 + 5NO C + 4HNO 3 = CO 2 + H 2 O + 4NO 2 5 HNO 3 + 3 P + 2 H 2 O → 3 H 3 PO 4 + 5 NO

Застосування азотної кислоти 1 5 4 6 2 3 Виробництво азотних та комплексних добрив. Виробництво вибухових речовин Виробництво барвників Виробництво ліків Виробництво плівок, нітролаків, нітроемалей Виробництво штучних волокон 7

Нітрати – солі азотної кислоти, одержують при дії кислоти на метали, їх оксиди та гідроксиди. Селітри – солі азотної кислоти та лужних металів. NaNO 3 – натрієва селітра KNO 3 – калійна селітра NH 4 NO 3 – аміачна селітра Ca (NO 3) 2 – кальцієва селітра Властивості: ВСІ розчинні у воді.

При нагріванні нітрати розкладаються тим повніше, чим правіше в електрохімічному ряду напруг стоїть метал, що утворює сіль. Li K Ba Ca Na Mg Al Mn Zn Cr Fe Co Sn Pb Cu Ag Hg Au нітрит + О 2 оксид металу + NO 2 + O 2 Ме + NO 2 + O 2 2NaNO 3 = 2NaNO 2 + O 2 2Pb(NO 3) 2 = 2PbO + 4NO 2 + O 2 2AgNO 3 = 2Ag + 2NO 2 + O 2

Селітри використовуються як добрива. KNO 3 використовується для приготування чорного пороху.

Домашнє завдання: § 26, упр. 2,4 стор. 121.



Cлайд 1

з'єднання АЗОТА Матеріал для повторення та підготовки до ДПА Учитель хімії МОУ «Гімназія №1»р. Саратова Шишкіна І.Ю.

Cлайд 2

Азот утворює з воднем кілька міцних сполук, у тому числі найважливішим є аміак. Електронна формула молекули аміаку така: Отримання аміаку. У лабораторії: 2NH4Cl + Ca (OH)2 = CaCl2 + 2NH3 + 2H2O У промисловості: N2 + 3H2 2NH3 + 92кДж

Cлайд 3

Хімічні характеристики 1. Аміак – сильний відновник. 3Cu+2O + 2N-3H3 = 3Cu0 + N20 + 3H2O 2N-3 – 6e = N 2 Cu2+ + 2e = Cu 3 4NH3 + 3O2 = 2N2 + 6H2O У присутності каталізатора, оксиду хрому (III), реакція (II) та води: Cr2O3 4NH3 + 5O2 = 4NO + 6H2O Відновлення металів з їх оксидів:

Cлайд 4

Аміак взаємодіє з перманганатом калію: NH3 + KMnO4 = N2 + H2O + MnO2 +KOH Взаємодія з галогенами: 2NH3 + 3Br2 = 6HBr + N2 2NH3 + 3Cl2 = 6HCl + N2 Додавання аміаку змінює колір розчину

Cлайд 5

2. утворення солей амонію. Реакції із заснуванням донорно – акцепторного зв'язку. NH3 + H2O NH3. H2O NH4+ + OH- NH4OH NH4+ + OH- Н NH3 + H+Cl- [ H N H ]+ Cl- H

Cлайд 6

солі амонію Солі амонію виходять при взаємодії аміаку або його водних розчинів із кислотами. NH3 + HNO3 = NH4NO3 NH3H2O ​​+ HNO3 = NH4NO3 + H2O Солі амонію взаємодіють з розчинами лугів, кислот та інших солей: (NH4)Cl + NaOH = NaCl + H2O + NH3 КОНЦ. 2NH4Cl + H2SO4 = (NH4)2SO4 + 2HCl (NH4)2SO4 + BaCl2 = 2NH4Cl + BaSO4

Cлайд 7

Усі амонійні солі при нагріванні розкладаються. (NH4)2CO3 = 2NH3 + H2O CO2 NH4NO2 = 2H2O + N2 NH4Cl NH3 + HCl (NH4)2Cr2O7 = Cr2O3 + 4H2O + N2 солі летких кислот солі кислот окислювачів

Cлайд 8

Якісна реакція на іон амонію. NH4+ + OH- H2O + NH3 Дуже важливою властивістю солей амонію є їх взаємодія з розчинами лугів

Cлайд 9

Оксиди азоту. Азот утворює шість кисневих сполук. ступеня окислення +1 N2O +2 NO +3 N2O3 +4 NO2, N2O4 +5 N2O5

Cлайд 10

N2O Отримання: NH4NO = N2O +2H2O Хімічні властивості: 1. розкладання при нагріванні 2N2+1O = 2N20+O2 2. з воднем N2+1O +H2 = N20 +H2O несолетворний +1

Cлайд 11

NO +2 Отримання: 1. У природі: N2 + O2 = 2NO 2. У промисловості: 4NH3 + 5O2 = 4NO +6H2O Хімічні властивості: 1. легко окислюється: 2N+2O + O2 = 2N+4O2 2. окислювач: 2N+ 2O + 2SO2 = 2SO3 + N20 несолетворний

Cлайд 12

N2O3 +3 Хімічні властивості: NO2 + NO N2O3 Отримання: ВСІ властивості кислотних оксидів. кислотний оксид

Cлайд 13

NO2 +4 Отримання: 1. 2NO + O2 = 2NO2 2. Cu + 4HNO3(к) = Cu(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O Хімічні властивості: 1. з водою 2NO2 + H2O = HNO3 + HNO2 2. з лугами 2NO2 + 2NaOH = NaNO3 + NaNO2 + H2O 3. димеризація 2NO2 N2O4 токсичний

Cлайд 14

N2O5 +5 Отримання: 1. 2NO2 + O3 = N2O5 + O2 2. 2HNO3 + P2O5 = 2HPO3 + N2O5 Хімічні властивості: 1. легко розкладається 2N2O5 = 4NO2 + O2 2. сильний окислювач кислотний оксид

Cлайд 15

Азотна кислота. Отримання азотної кислоти: KNO3 + H2SO4 = HNO3 + KHSO4 У лабораторії, при слабкому нагріванні: У промисловості процес отримання азотної кислоти можна розбити на три етапи: 1. Окислення аміаку на платиновому каталізаторі до NO: 4NH3 + 5O2 = 4NO +6H2O2. киснем повітря NO до NO2: 2NO + O2 = 2NO2 3. Поглинання NO2 водою у присутності надлишку кисню: 4NO2 + 2H2O + O2 = 4HNO3

Cлайд 16

HNO3 розведена концентрована лужні та лужноземельні Fe, Su важкі метали NH4NO NH3 NO лужні та лужноземельні важкі метали N2O NO2 Fe Cr Au Al Pt пасивує не взаємодіє

Cлайд 17

Розведена азотна кислота. Концентрована азотна кислота. Ag + 2HNO3 = AgNO3 + NO2 H2O 3Ag + 4HNO3 = 3AgNO3 + NO + 2H2O 4Zn + 10HNO3 (дуже розб.) = 4Zn(NO3)2 + NH4NO3 + 3H2O

Cлайд 18

Азотна кислота взаємодіє з багатьма неметалами, окислюючи їх до відповідних кислот: 3P + 5HNO3 + H2O = 3H3PO4 + 5NO C + 4HNO3 = CO2 + H2O + 4NO2

Cлайд 19

Нітрати – солі азотної кислоти, одержують при дії кислоти на метали, їх оксиди та гідроксиди. Селітри – солі азотної кислоти та лужних металів. NaNO3 – натрієва селітра KNO3 – калійна селітра NH4NO3 – аміачна селітра Ca(NO3)2 – кальцієва селітра Властивості: ВСІ розчинні у воді.

Cлайд 20

При нагріванні нітрати розкладаються з виділенням кисню (O2) t MeNO3 MeNO2 + O2 t MeNO3 MeO + NO2 + O2 t MeNO3 Me + NO2 + O2 до Mg від Mg до Pb після Cu

Cлайд 21

Селітри використовуються як добрива. KNO3 використовується для приготування чорного пороху.

Cлайд 22

1 Аміак за нормальних умов – це… 1) безбарвний газ без запаху 2) бурий газ, що гостро пахне 3) безбарвний, гостро пахнутий газ 4) безбарвна рідина Тести: 2 З концентрованою азотною кислотою не взаємодіє… 1) Hg 2) Al 3) Cu 4) Zn 3 У промисловості азотну кислоту одержують за реакцією: 1) NaNO3(K) + H2SO4(K) = NaHSO4 + HNO3 2) Ba(NO3)2 + H2SO4 = BaSO4 + 2HNO3 3) 4NO2 + O2 + 2H2O = 4HNO3 4) N2O5 + H2O = 2HNO3 4 Солі амонію реагують з лугами, так як при цьому ... 1) утворюється слабка основа гідроксид амонію 2) виділяється газ аміак 3) утворюється нова сіль 4) утворюється слабка основа і виділяється газ 5 Коефіцієнт рівнянні реакції Mg +HNO3 NO + … + H2O дорівнює… 1)3 2)4 3)6 4)8 6 При додаванні нітрату срібла до розчину деякого мінерального добрива випав білий осад. Це добриво… 1) нітрат кальцію 2) нітрат калію 3) нітрат амонію 4) силвініт 7 найслабша з кислот, формула яких HNO3 2) H2SiO3 3) H2SO3 4) H3PO4 8 азотній кислоті відповідає оксид… 1) N2O 2) NO 3) NO2 4)N2O5 9 з перерахованих хімічних елементівнайбільшу електронегативність у з'єднаннях має: 1) Be 2)B 3) S 4)N 10 доповніть фразу « селітри – це …» I варіант

Cлайд 23

II варіант 1 азотна кислота - це сильна кислота, так як вона ... 1) повністю дисоційована у водному розчині 2) розчиняє навіть срібло 3) сильний околиця 4) добре розчинна у воді 6 Погано розчиняється а воді мінеральне добриво ... 1) хлорид амонію 2) нітрат клію 3)сильвініт 4)суперфосфат 4 солі амоні по відношенню до води… 1)добро розчинні 2)погано розчинні 3)нерозчинні 4)є розчинні та нерозчинні 3 аміак у промисловості отримують… 1) N2 + 3H2 2 O2 + 2H2O = 4HNO3 3) N2O5 + H2O = 2HNO3 4) NaNO3(K) + H2SO4(K) = NaHSO4 + HNO3 8 азотної кислоти відповідає оксид… 1) N2O 2) NO 3)NO2 4)N2O5 5 коефіцієнт перед формулою відновника у рівнянні реакції Zn + HNO3 N2O +… + H2O дорівнює 1) 1 2) 2 3) 3 4) 4 2 мінімальний ступінь оліслення азоту з'єднанні… 1) N2 2) NO 3) NO2 4) HNO3 7 найслабша з кислот, формула яких HNO3 2) H2SO4 3) H2CO3 4) H3SiO3 9 з перерахованих хімічних елементів найбільшою електронегативністю в сполуках має: 1) B 2)P 3) N 4)F 10 доповніть фразу "нітрати - це ..."

Cлайд 24

1. Розрахуйте масу аміаку, який потрібний для отримання 200 кг азотної кислоти з масовою часткою HNO3 60%. При розрахунку врахуйте, що частка виходу кінцевого продукту при синтезі становить 80%. Завдання: 2. При нагріванні нітрату натрію утворився кисень обсягом 280 мл (нормальні умови). Яка маса солі зазнала розкладання. 3. Розрахуйте масу гідроксиду кальцію(II), який можна нейтралізувати за допомогою 630 г розчину азотної кислоти, в якій масова частка HNO3 дорівнює 20%. масою 300 г. Визначте масову частку виходу нітрату амонію. 5. На суміш міді та оксиду міді (II) масою 75 г подіяли надлишком HNO3 (концентрована). При цьому утворився газ об'ємом 26,88 л (нормальні умови). Визначте масову частку оксиду міді(II) у вихідній суміші. 6.Аміак об'ємом 7,84 л (нормальні умови) зазнали каталітичного окислення та подальшого перетворення на азотну кислоту. В результаті одержали розчин масою 200г. Вважаючи вихід HNO3 рівним 40%, визначте масову частку в отриманому розчині.

"Оксид вуглецю IV" - Незабаром вода стане каламутною. Фізичні властивості СО2. Сухий лід, на відміну від водяного льоду, щільний. Нетоксичний, не проводить електричний струм. Застосування оксиду вуглецю (ІV). Сухий лід – також CO2. Газ, необхідний рослин для фотосинтезу. В природі. Вміст вуглекислого газу в атмосфері відносно невеликий 0,04 - 0,03.

«Оксид азоту» - 2. Циліндр із оксидом азоту (II) був закритий пластинкою. Окислювач: 2NO + 2SO2 = 2SO3 + N2 Нітрозний спосіб одержання сірчаної кислоти. 1. Є три закриті циліндри: з оксидом азоту (IV), з азотом, з аміаком. No-оксид азоту (ІІ). Добре розчиняється у воді. N2O5. Всі оксиди азоту, крім N2O, є отруйними речовинами.

«Розкладання оксидів» - Класифікація оксидів. Основні оксиди. Оксиди. Амфотерні оксиди. Кислотні оксиди. Глосарій. Індеферентні оксиди (несолеутворюючі). Класиф. Зміст. Завдання. Допомога для учнів.

«Оксиди» – у природі. Металеві руди. ОКСИД ХРОМУ cr2o3. Вміст вуглекислого газу атмосфері щодо невелика, всього 0,04-0,03%. Білила. Наприклад: червоний, магнітний та бурий залізняки, боксити (оксид алюмінію), газ, необхідний рослинам для фотосинтезу. Оксид вуглецю (ІІ) CO. Такі ж цінні властивості має оксид титану (IV) – TiO2.

"Оксид вуглецю" - Для оксиду вуглецю (II) характерні відновлювальні властивості. або вуглекислий газ – газ без кольору та запаху. З. Оксид вуглецю (ІІ). Оксид вуглецю (ІV). Одержання оксиду вуглецю (ІV). Використані ЦОР: Демонстраційне планування. Оксиди вуглецю.

«Хімічні оксиди» – речовини, до складу яких входить кисень. Кварцевий пісок. Н2О. Оксид вуглецю (ІV). Оксиди – це складні речовини. Бокс. Пігмент оливково – зеленої фарби. Негашене вапно. Оксиди металів. Оксиди. Оксид вуглецю (ІІ).

Всього у темі 14 презентацій