Sutuoktinių ir žmonių Vikrittya Krilovo pasakose. Moraliniai ir socialiniai oficialumo klausimai komedijoje

PAMOKOS TEMA: PASAULINIO IR SOCIALINIŲ PAREIGŪNŲ PIRKIMO RAŠTA IŠ N. V. GOGOLIO KOMEDIJAS „AUDITORIUS“.

Pamokos tikslai: suformuluoti „savo mintis“ ir mitybą, kad susietų valdininkų veiklą ir klestintį vietos gyvenimą;

Skatinkite mokinius savarankiškai analizuoti Gogolio komedijos pareigūnų įvaizdžius ir pagarbiai perskaityti Gogolio darbo detales;

skaityti „per juoką ir šiek tiek vargo“;

Vichovuvati bazhanya kovoja su viskuo „mes sužlugdysime Rusiją“.

Pamokos eiga

aš. Organizacinis momentas.

2. Sveikinu tuos tas epigrafo skaitymas prieš pamoką, įrašytas mokykloje:

„Revizoriuje“ išdrįsau vieną pasiimti

Nupirksiu visas šiukšles Rusijoje, kaip ir darau

žinant... ir vienu metu juoktis iš

visi... Tai beprotiška... skaitytojas jaučia

sumaištis...“

(N. V. Gogolis)

3. Mokytojo žodis.

Rozmovai už maistą. Vaikai, mes baigsime pažintį su Gogolio komedija. Kaip skaitytojai pajuto šią sumaištį rašydami? Pabandykime susituokti,Ko vertos žvaigždės? Kas yra juokas ir ašaros?

Iš kokių herojų mes juokiamės?

Atidžiai perskaitykime pamokos pavadinimą, temą ir pagalvokime, kokius komedijos įvaizdžius dirbame. (Virš pareigūnų atvaizdų).

Pradedame pamoką, išsikeliame sau tikslą, vadinasi, ką norėjome išmokti prieš pamoką. Ko galite pasimokyti iš Gogolio pareigūnų?

Noriu, kad po šios dienos pamokos pajustumėte poreikį kovoti su „visomis šiukšlėmis Rusijoje“.

4. Priekinis robotas: visos žinomos informacijos apie vietą ir pareigūnus rinkimas.

Kur vyksta veiksmas?

Kodėl ši vieta neturi pavadinimo? (Nesvarbi vietos plėtimosi vieta, žvaigždė „kad ir kiek pašoktum, jėgos nepasieksi“, suteikia intelekto, leidžia transformuoti visas socialines Rusijos sritis į naują, pasiekti aukštesnis supratimo lygis Nennya vsekh vad.)

Tačiau apie vietos gyvenimą galime spręsti pagal jos taisykles ir nuostatas. Pasakyk man, apie kai kurių N iš komedijos žinomos vietos pamatų gyvenimą? (teismas, pradinės hipotekos, labdaros hipotekos).

Vyriausybė turi stovėti visais lygmenimis. Kas yra valdininkai ir koks jų vaidmuo mieste?(Vadovaujantis A.I. Ozhego žodynu va: "Oficialus suverenus karys, Gegužė rangas, tarnybos titulas.")

5. Mokytojo žodis.

Tiesą sakant, dėl visko, kas vyksta mieste, kalti valdininkai, jie yra ir mūsų šios dienos pamokos „kaltininkai“. Apie vietos įvaizdį ir būseną įvairiomis nuostatomis galime spręsti iš tų, kurie rūpinasi ir organizuoja vietos gyvenimą, požiūrio, elgesio ir dvasinių vertybių. Gogolio komedija pristato visų pagrindinių rajono miestelio skyrių valdininkus nuo XIX amžiaus pradžios. Šaunu, kad pareigūnai, ištempdami beveik kiekvieną šios komedijos plėtrą, kaip mes jau susitvarkėme, bando iš karto sustoti. Kaip gerbi kodėl?(Nešvarios nuodėmės ir auditoriaus baimė.)

6. Komedijos „Generalinis inspektorius“ pamokų pakartotinė peržiūra.

Pareigūnai labiau nei patenkinti Khabaro pasiūlymo Chlestakovui scenose. Ir tai šiandien mums parodys mūsų klasės draugai. Atskirkime juos dar kartą.(Skaitymas 4 dienos, 2-6 dalys vaidmenims).

7. Darbas grupėse.

(Prie apačios yra kortelės su komedijos pareigūnų vardais: Ammosas Fedorovičius Lyapkinas-Tyapkinas; Antonas Antonovičius Skvoznikas-Dmukhanovskis; Artemijus Pilipovičius Sunitsya; Luka Lukichas Khlopovas; Ivanas Kuzmichas Shpekinas.

Mokiniai iš cilindro išdegintų „užrašų“ pasirenka, ant kurių užrašomi to ar kito pareigūno portreto duomenys, kopijos, detalės, charakteristikos. Odos tyrimo užduotis: išsiaiškinkite meninės detalės „šeimininką“ ir priklijuokite savo popieriaus lapą ant lentos valdininko, kurio įvaizdį kuriate, slapyvardžiu. Tada prie stalo ateina 5 žmonės, kurie patikrina pašventinimo teisingumą ir iš jų, sujungdami detales, suformuoja savo patvirtinimą – pareigūno charakteristikas. Visi pamokos dalyviai sėdi grupėse pagal antraštės ženklą (pareigūno slapyvardį), kurio charakteristikos yra įtrauktos į jų „užrašas“.

Herojų charakteristikos („užrašai“)

Antonas Antonovičius Skvoznikas-Dmukhanovskis

- Nekalbėk nei garsiai, nei tyliai, nei gausiai, nei mažai.

- „Dėl gailestingumo nedaryk rūpesčių! Draugai, maži vaikai: nežudykite apgailėtino žmogaus.

Prekeiviai „stovime ten, badaujame, norime ištrūkti iš kilpos“.

Savo scenoje ji stovi vidury vaizdo ištiestomis rankomis ir atlošta galva.

Turėtumėte naudoti frazę: „Kodėl tu juokiesi? Juokis iš savęs!..

Draugai, laukiuosi jau suaugusios dukrytės.

Ammosas Fedorovičius Lyapkinas-Tyapkinas

- "Ludina, aš perskaičiau 5 ar 6 knygas."

Paimkite savo swag Horto tsutsenyats, netikėkite Dievu, neikite į bažnyčią.

- „Kalbėk giliu balsu, stipriai dusliai, švokščiant ir gurkšnodamas, kaip senbuvis, kuris pradės šnypšti, o tada jo nebebus“.

Teisėjas, ratuotas vertintojas.

1816 m. bajorų valia vyko rinkimai į triletą ir sodinimas buvo tęsiamas iki šios valandos.

Siūlo Chlestakovui „nuleisti“ centus.

Artemijus Pilipovičius Sunica

- Jis susilaukė 5 vaikų: Mikolos, Ivano, Elizavetos, Marijos ir Perepetua.

Labdaros pažadų saugotojas.

- „Duzhe tovsta, gremėzdiški ir nesugriaunami žmonės, bet tuo pat metu pronozė ir shakhrai“.

- „Žmonės paprasti: jei mirsi, mirsi; „Kaip nori, taip nori“.

- „Povna kiaulė Jarmolcuose“.

Luka Lukichas Khlopovas

- Jie puola priešais Chlestakovo kambario duris, dreba iš viso ir negirdi norimo žodžio, o paskui bėgdami išskrenda iš kambario.

Mokyklų prižiūrėtojas.

Gali turėti titulinio radniko laipsnį.

- „Supuvęs per tsibulę

Vienas iš jo leitenantų „negali nepadaryti grimasos, kai įžengi į sakyklą“.

Ivanas Kuzmichas Špekinas

„Kaip ir skyriaus sargas Michejevas, galbūt jis taip pat niekšas, geria vandenį“.

- „Žmonės iki naivumo yra paprastas“.

- „Visai nieko netrukdyk: patikrink viską su didžiuoju Zedbanu, jėgos bus užblokuotos“.

Kalbėdamas su Chlestakovu, jis nuolat kartoja frazę: „Taip, pone“.

Pašto viršininkas, sargyba prie durų.

(Odos grupė naudojama vieno pareigūno įvaizdžiui analizuoti.) Sunitsya:

- Kaip Sunitsa informuoja Chlestakovą apie problemas vietovėje?

Kodėl Sunica neturėtų informuoti apie merą?

Kodėl inspektoriui prisistačiau kaip likusieji?

Sunitsa Chlestakovui suteikė didžiausią nuopelną, lygų su kitais pareigūnais. Kaip manote, kodėl likusioje istorijos dalyje po Lyapkin-Tyapkin jis praneša, kad davė Chlestakovui 300 rublių? Kaip tai apibūdina Sunitsya?

Špekinas:

- Kaip aš galiu jį gauti pašte?

Kodėl yra kiti lapai?

Kodėl „Pagarboje džentelmenams“ Gogolis suteikia jam tokią savybę: „Paprastas žmogus iki naivumo“? Atnešk.

Lyapkin-Tyapkin:

- Kaip galite nurodyti teisėjo slapyvardį? Kuris?

Kaip susitvarkote vietinėse vietose?

Chlopovas:

Jakas paklausk pradinės hipotekos vieta?

Ką galite pasakyti apie savo skaitytojus?

Protyag-Dmukhanovskis:

- Tai tarsi: „Žmonių nėra pakankamai, tarsi už jų būtų daug nuodėmių“. Kokios mero nuodėmės?

Kodėl meras patikėjo, kad Chlestakovas yra auditorius?

8. Tepkite ant odos grupės. Kitos grupės gali atlikti papildymus, pataisymus ir tiekti papildomą energiją.

Skaidrių demonstravimas.

9. Darbas su Gogolio tekstu „Razv’yazka „The General Inspector““, koks vynas buvo parašytas 1846r.

10. Namų tobulinimas: Išmokime mėtyti arkusas su šio teksto užuomina. Skaitydami tekstą skaitysite tekstą, pamatysite pagrindines frazes, kurios vėliau bus paskelbtos ir aptariamos klasėje;

parašyti kūrybinę miniatiūrą „Kaip aš noriu, kad mano dvasinė vieta būtų?“; baigti skaityti eilėraštį (V veiksmas).

N. V. Gogolis. „Generalinio inspektoriaus“ (1846 m.) apreiškimas

Nuostabu stebėtis šia vieta, kaip pavaizduota dainoje! Retkarčiais tokios vietos nebūna visoje Rusijoje: tarsi kiekvienas turėtume tokius valdininkus: bent du, bent trys, yra sąžiningų, bet čia mes jį turime. Žodžiu, tokios vietos nėra. Chi negerai? Na, o jei tai mūsų dvasinė vieta, kur sėdėsime su visais kitais? Ne, pažiūrėkime į save, ne į pasaulietinių žmonių akis, - ir net ne į pasaulietinių žmonių akis, kurie siekia mus teisti, - pažvelkime į akis To, kuris stovi kaip akistata. Visi žmonės, prieš Jį ir dauguma iš mūsų, nepamirškite jo, Kad nuleistumėte akis į žemę, galvoju, kaip kas nors iš mūsų dar gali pamaitinti dvasią: „Kodėl mano viršūnė kreiva? Kad nepyktumėte ant savo kreivų, kaip ir dėl visų šių pareigūnų, kurie artimai mokosi su šunimi, kreivumo!

<...>Kalbama ne apie mūsų grožį, o apie tuos, kurie paverstų mūsų gyvenimą tikru, kurį vadinome komedija, kad jis nesibaigtų tokia tragedija, kaip nesibaigtų ši komedija<...>. Kad ir ką sakytum, tai tas baisus inspektorius, kuris stebi mus iš už durų. Ar žinote, kas yra šis auditorius? Kam apsimetinėti!Šis inspektorius yra mūsų sąžinė, kuri paslydo, Kaip priversti mus juoktis ir pažvelgti į save vienu metu. Niekas negali stovėti prieš šį auditorių<...>. Geriau peržiūrėti viską, ko nėra mumyse, gyvenimo pradžioje, o ne jo pabaigoje. Vietoj tuščio nusilenkimo sau ir pasigyrimo savimi, o dabar būk toje vietoje, kuri nuolaidžiauja mūsų sielai, kaip daug kartų skaudesnė bet kuriai kitai vietai, – kurioje giriasi mūsų aistros, kaip užkalbingi valdininkai, vagiantys mūsų sielų jėgos lobynas! Gyvenimo pradžioje imkite auditorių ir pažiūrėkite į viską, kas yra mumyse rankon – tikras auditorius, nesuskaldytas, ne Chlestakovas!<...>Prisiekiu, jūsų sieloje yra vietos galvoti apie jį, kaip geras suverenas galvoja apie savo valstybę. Kilnus ir griežtas, kaip jis išvaro savo geidžiamus žmones iš žemės, kaip mato mūsų dvasiniai godūs žmonės! Tai palaima, tai rykštė, į kurią galite nekreipti dėmesio<...>. Juokas, kurio taip bijo visos mūsų žemiškos aistros. Juokas – tai kūryba tiems, kurie juokiasi iš ausų, „kad sugadintų tikrąjį žmogaus grožį...“

9. Maišelių pateikimas į pamoką. Mokytojo (arba mokinio) vardas:

Gogolis padovanojo dovaną už papildomas detales ir naują savo kūrinio herojaus aprašymą.

Supratome, kad Gogolio juokas yra ypatingas: juokas „per ašaras ir sumaištį“.

Bendravome su pareigūnų atvaizdais, kurių kailiai buvo savaip juokingi, bet vis dėlto nesąžiningi.

Svarbiausias inspektorius yra žmogaus sąžinė, ir iki šio inspektoriaus nieko negalima padaryti.

Padalinta: Literatūra

Klasė: 8

Pamokos tikslai:

  • Atskleiskite gyvąjį komedijos pagrindą; paaiškinti Gogolio juoko prigimtį; suprasti aplinkybes, dėl kurių pareigūnams buvo suteikta malonė.
  • Savarankiškai suformuluoti hipotezes, nustatyti priežasties ir paveldėjimo ryšius; trumpai ir aiškiai suformuluokite savo mintis.
  • Ugdyti poreikį kūrybinei veiklai, saviraiškai įvairiais darbais.
  • Atidžiau išanalizuokite tekstą.
  • Suteikite mokiniams žodžio paslaptis.

Metodas: informaciniai, daliniai įgarsinimo, išankstinio tyrimo (analizė, tyrimas), mokymosi metodai.

Obladnannya:

  • Rankų mokytojas;
  • atmintinė "Kaip sulankstyti klasterį";
  • mokinių veiklos vertinimo žetonai.

Pamokos eiga

1. Įveskite skaitytojo žodį.

Vaikai, mes jau susipažinome su N. V. dainos herojais. Gogolis „Generalinis inspektorius“. Ne kartą kritinėje literatūroje girdėjau ir girdėjau frazę „nemirtinga komedija“, kaip ir šią dainą. Kodėl? Prašau ar gali man padėti?

(Studentų vaizdo įrašai: mūsų regioninis valstybinis teatras, pavadintas M. Yu. Lermontovo vardu, šį sezoną rengia N. V. Gogolio nemirtingos komedijos spektaklį ir kt.)

N.V. Gogolis labai mėgo teatrą ir turėjo nuostabų sugebėjimą suprasti žmones bei juos humoristiškai, šiltai ir satyriškai pavaizduoti.

Kokiu metodu atsiduodama humorui ir satyrai?

Mokinių pasiūlymai: (dramaturgas kuria santuokos portretą ir parodo moralės dėsniams pavaldžios asmenybės neadekvatumą).

Mokytojas: Kuo istorija panaši į komedijos „Generalinis inspektorius“ siužetą?

Prieš jus yra testas. Atriškite, užsirašykite ant popieriaus lapų, kuriuos guli ant stalų. Jei atsakysite teisingai, gausite žetoną, o pamokos pabaigoje pasiimsime maišelius, kad buvote aktyvus pamokoje.

2 skaidrė. Kuris iš variantų tinka komedijos „Generalinis inspektorius“ siužetui:

(B variantas)

(Savikontrolė: ekrano patvirtinimas.)

3 skaidrė. Mokytojas: Mūsų pamokos tema: Moralinių ir socialinių oficialumo klausimų vikrumas. Norėdami geriau suprasti autoriaus produkciją dainos herojams, pažvelgę ​​į S. I. žodyną. Ožegovas "Rusų kalbos žodynas"

4 skaidrė. Ką reiškia žodis...

Nedorybė yra niekšiška smulkmena, niekšiška galia).

Pareigūnas – (suverenus kariškis, koks laipsnis, tarnybinis laipsnis).

Vikrivati ​​- (vіkriti, viyaviti).

– Kodėl komedijos autoriui buvo taip svarbu kritikuoti valdininkų moralę?

– Kaip susigyventi su mintimi rašyti komediją?

(Mokinių tipai patvirtinimui – žetonas)

5 skaidrė. Visnovok: fragmentai N.V. Gogolis nori „nuimti visą nešvarumą, kurį tik žinojome, visas neteisybes, kaip kentėti šiose vietose ir situacijose, kur teisingumo žmonėms labiausiai reikia, ir tuo pačiu iš viso to juoktis“.

Mokytojas: Kokie ryžiai nebūdingi šios vietos valdininkams?

Šiuo metodu pasirinkite testą Nr. 2 ir ant lankų užsirašykite parinktis.

6 skaidrė. Testas Nr. 2 Nustatykite charakterio bruožus, kurie nebūdingi oficialiems komedijos veikėjams:

A) swag;
B) pusiausvyros trūkumas;
c) viršininkų baimė;
D) kvailumas;
D) svetingumas;
E) specialios paskirties tarnybos stovyklos vikoristannya;
G) pagarbiai;
H) sumišimas.

Savęs patikrinimas: rodomas patvirtinimas. – ( D, F, H).

Kas iš jūsų neprarado tipo pasirinkimo?

Pakelk savo ranką. (Žetonai)

7 skaidrė. Skaitytojas: Gogolis vertina, kad „juokas yra vienintelis nuoširdus komedijos apreiškimas“

Kodėl taip? „Kiek veiksmingas yra „juokas yra vienintelis sąžiningas žmogus komedijoje“?

Kokį vaidmenį juokas atlieka kovojant su santuokos ydomis?

8. Prieš jus yra lapai. Turite prisijungti prie grupės ir sukurti grupę. Pasiruoškite prieš mirtį. Tie, kurie nurodyti ant arkushi. (Praktikuokite penkias grupes).

Jūsų darbo valanda baigėsi. Leiskite savo darbui susipažinti su klase: įvardykite temą ir raktinius žodžius, o tada įveskite žodžius, kurie padės suprasti mūsų probleminę mitybą. ( 2 priedas )

Na, o pirmoji tema yra tyrimo tąsa, papildoma iš kitos grupės. (Reversas – hipergalia).

Antroji tema yra tyrimo tema, papildoma iš kitos grupės. (Reversas – hipergalia).

3 tema yra tyrimo tema, papildoma grupės tema. (Reversas – hipergalia).

4-oji – tyrimo tema, papildoma iš kitos grupės. (Reversas – hipergalia).

5-a – tyrimo tema, papildanti kitą grupę. (Reversas – hipergalia).

Mokytojas: Eime su maišeliu. Kokius žodžius matėte ir kodėl?

9 skaidrė. Mokytojas: O dabar atliksime trumpą tolesnį darbą tema „Pareigūnų ydos – komedijos veikėjai“. Dirbkime su jumis prasmingai.

Meta robotai:

  • Žinokite, apie kokius valdininkus autorius pasakoja konkrečiose scenose.
  • Patvirtinkite savo atsakymą užpakaliais.
  • Vikonannya Roboti valanda – III a.
  • Pasibaigus valandai išgirsite signalą apie tyrimą.

10 skaidrė. Mokytojas: Jūsų tyrimai yra paruošti, ir kai tik pradėsite pristatyti tyrimų rezultatus, aš liepiu jums susipažinti su dviem dalykais, o ne komedija.

Kodėl imperatorius Mikola 1 taip pyktelėjo apie šunį? (studijuojamos versijos).

Išgirsite mokslininkų tyrimų rezultatus.

11 skaidrė. Kaip iš komedijos pakeitei Gogolį?

Pamokų krepšys.

Mokytojas: Dabar mums nebereikia pildyti pamokų krepšių:

Kodėl mūsų valanda paskirta?

Apmąstymas: Tęskite kalbą:

Aš supratau, kad...
Supratau, kad tai juokinga...
Buvau per daug pavargęs, kad susipainiočiau.

Mokytojas: Dabar pakelkite žetonus ir įvertinkite savo veiklą klasėje.

Ačiū už aktyvų darbą klasėje.

Namų darbai: tvir.

Literatūra: N. V. Gogolis. "Inspektorius". M. „Vaikų literatūra“, 1979 m. Įėjimas Stattya Vl. Pilipova.

Visi žmonės skirtingi – kaina niekam ne paslaptis. Viename individe gali egzistuoti ir teigiamos, ir neigiamos charakterio pusės. Iš karto noriu sužinoti, kas yra žmonių vandenys.

Kas yra yda?

Pirmiausia turime suprasti sąvokas. Na, kodėl jūs tokie sąžiningi žmonės? Į juos reikia žiūrėti iš karto, nors jie ir atspindi skirtingas tos pačios monetos puses. Šios neigiamos ir teigiamos pusės pasireiškia abiem kryptimis. Šiuos charakterio bruožus formuoja vieno žmogaus gyvenimas, jie persiduoda ir kitiems, kurie gali reikšmingai pakeisti artimųjų gyvenimus tiek teigiama puse – sąžiningumu, tiek neigiama – ydomis.

Apie skulptūras

Jei norite atidžiau pažvelgti į visas žmonijos ydas, eikite į Maskvą ir patys ten apsilankykite, 2001 m. buvo pastatyta daugybė paminklų, skirtų neigiamiems žmogaus charakterio aspektams. Ši kompozicija vadinasi „Vaikai – suaugusiųjų ydų aukos“. Prie trobelės žaidžia du vaikai, kurie mato 13 trijų metrų aukščio skulptūrų su žuvų ir būtybių galvomis. Kaip atskleidė autorius Michailas Šemjakinas, tai buvo sukurta tamsoje, nes žmonės dažniausiai vaizduojami hipertrofuotais vaizdais. Paminklai išdėstyti griežta tvarka. Tarp jų galima rasti vagysčių, prostitucijos, narkomanijos, neišmanymo, alkoholizmo, apgaulės, sadizmo, šventvagystės, smurto, karo ir blogio propagandos. Vienas paminklas skirtas beatminčiai.

Baidužistas

Jei paprašysite žmogaus pamatyti žmogaus galvas, pavyzdžiui, penkias, jis pagalvos. O apie tuos gerai pasakyti, kad nebus vieno tipo. Aje pasirinkti – dešinėje yra individualus. Kai kuriems žmonėms vienas bus pats baisiausias, bet tiems, kurie nori tuo pasidžiaugti. Tačiau didelis kiekisŽmonės sutaria, kad pirmoji ir pati svarbiausia yda yra nesėkmė. Tai visuma patirti save panašų į žmones ir visus kitus gyvojo pasaulio atstovus. Šie ryžiai gali nužudyti daugumą žmonių ir sukelia netvarką, leistinumą ir mėsėdžius.

Trumpumas

Artėja žmonių nuopuolis – nesąmonė. Kuris šiandien, prieš kalbėdamas, dažnai po truputį gerbiamas. Galite uždirbti, pavyzdžiui, daug pinigų iš į dabartinį pasaulį galima padaryti tik apgaulės būdu. Tačiau apie tuos gera pasakyti, kad meluojantys žmonės nesirūpina iš pažiūros susvetimėjusiais, kuriuos jie stato į vietą. „Jei sapnuoji vieną kartą, būsi kvailas, o paskui dar kartą“ - visi turėtų atsiminti šią tvarką.

Pardavimai

Užmaskavimo gerumas – žmogaus yda, kurią ne taip lengva atpažinti. Kaltė dažnai pasireiškia ypatinga gyvenimo situacijos, jei būtina užtikrinti apsaugą ir apsaugą. Palaukite, ar tai pats blogiausias karo laikas?

Būtybė

Šis vanduo apibūdina žmones, kurie gyvena tik sau, tenkindami visus savo „tvarinius“, pagrindinius poreikius. Dažnai smarvė būna bloga ir neapšviesta.

Godumas

Kitas labai baisus dalykas žmonėms – godumas. Tai gali būti tik kaupimas, bet ir turto kaupimas, troškimas turtui sukaupti daug vertingų daiktų ir materialinės naudos. Tokie žmonės niekada niekuo nesidalija, bet jaučia, kad dosnumas jiems tiesiog svetimas.

Veidmainystė

Atėjo laikas žmonėms kalbėti, o kartais tampa dar svarbiau atpažinti. Atsižvelgdami į situaciją, rankiniu būdu pasirinkite jums tinkančią poziciją, kad gautumėte maksimalią naudą. Tokie asmenys užsideda kaukę, kad atrodytų gražesni tų žmonių, kurių jiems reikia, akyse, o tai netiesa.

Zadrіst

Artėja žmonių galas – jau per vėlu. Jis dažnai pasireiškia raganavimu ir raganavimu apie bet kurį pasiekusį asmenį didelių aukštumų. Kieno nors kito gerumas aptemdo žiūrovo mintis ir įveda nuolatinį nepasitenkinimą savimi ir savo padėtimi.

Atšiaurumas

Vada yra baisi, nes turi galią prieš įsilaužėlius, žudikus ir kitus nusikaltėlius. Atrodo, kad palaimintiesiems reikia daugiau duoti viskam, kas gyva (ne tik žmonėms, bet ir būtybėms). Smarvė sklinda ne tik iš fizinės pusės, pavyzdžiui, sumušimų, bet ir iš psichologinės pusės - bet moralinį spaudimą daug sunkiau ištverti... Kadangi žiaurumo objektas supuvęs, kankintojas pasitenkina reginiu. džiaugsmo.

Pyktis

Žvelgiant į žmonių vandenis, pykčio numalšinti neįmanoma. Šie žmonės pyksta su visais ir viskuo, yra kivirčai, dažnai keikiasi, yra nemandagūs.

Gudrus

Ateina Vada – gudrus (šiandien tai kai kas mato ir teigiama prasme). Tai reiškia, kad žmogus gali būti toks piktas ir išmintingas, kad atima maksimalią naudą sau, dažnai tų, kurių nėra.

Egoizmas

Ji vertina savo asmens svarbą, kai yra lygi su svetimais. Galite nesvarbiu būdu išreikšti save kitų žmonių, jų interesų atžvilgiu.

Įžūlumas

Dar viena žmonių vada, kuri iki pat protrūkio pasireiškia neišmanymu, nežinojimu. Galite naudoti grubius gestus ir haskį. Toks elgesys būdingas valdantiesiems, kurie suvokia savo nekaltumą ir pranašumą.

Marnoslavizmas

Visiems žmonėms, jei yra koks nors būdas įgyti pagarbą sau, neleiskite jiems meluoti ir neigiamo elgesio. Tokiems veikėjams patinka šiek tiek pagirtinai paaukštinimas savo adresu ir jie nori gyvenime pakilti ant pjedestalo. Taip dažnai nutinka su tuščiais pagyrimais.

Gulintieji

Viskas yra otrimani vadi. Žmonės tai vadina tabula rasa – švariu lapu, norėdami kuo geriau parašyti savo, kaip šiais laikais sakoma, (tėvai ir santuoka). Subrendęs žmogus gali atsikratyti visų savo blogybių ir su jomis elgtis sąžiningai. Taigi gerumą simbolizuoja jautrumas, burbėjimas – sąžiningumas, nuolankumas – ištikimybė, godumas – dosnumas, veidmainystė – dosnumas, zazdrošči – džiaugsmas, žiaurumas – švelnumas, piktumas – gerumas, gudrumas i – tiesmukiškumas, egoizmas – atsidavimas, įžūlumas – paklusnumas. , ir tuštybė. Ale robotas prieš save yra vienas sudėtingiausių...

Taip lengva peržengti ribą tarp tiesos, teisingumo ir apgaulės, nors ir turiu siaubingą galią didžiulei žmonių masei.

Draugišką komedijos valdininkų šeimą įsiutino meras Antonas Antonovičius Skvoznikas-Dmukhanovskis. Apie netikėtą žinią apie atėjusį auditorių savo pavaldiniams pirmasis praneša pats meras. Šią naujovę perteikia barškus pranašo vienerių metų sapno aprašymas: „Visą naktį praėjusią naktį sapnavau dvi netikėtas akis. Niekada nemačiau tokių žmonių: juodų, nenatūralaus dydžio! Jie atėjo, pajuto kvapą ir nuėjo. O, meras žinojo, kad jo kūryba netrukus taps siaubingu košmaru prieš jo gyvenimą.

Meras yra pakankamai išmintingas, kad tvirtai įvertintų situaciją: „Nėra žmonių, kurie turėtų kokių nors nuodėmių“. Antonas Antonovičius stebuklingai supranta, kad ne viskas tinka jam patikėtai valdžiai. „Nuostabu, kad aš įvykdžiau užsakymą savo padalinyje, taip pat padarysiu ir jums“, – rekomendacijas savo pavaldiniams pateikia meras. Dėl visų bėdų nereikia sukti galvos dėl išorinių mitybos aspektų: medicina neturi reikiamų vaistų, ligos šalinamos į antisanitarinius kanalizaciją, meras skundžiasi baltais medikų chalatais. Informacinė sistema turi vieną problemą – indėlininkų elgesys, pareigūnų nuomone, yra neadekvatus. „Taigi, toks neaiškus likimo dėsnis: žmonės protingi – arba girtumas, arba lydeka turi tokią galią, kad norisi atvesti šventuosius“, – mero nuosprendis pašventintiesiems. Meras Skvoznik-Dmukhanovskis didžiąja dalimi turi tokį pat antplūdį, kaip ekstremalioje atkarpoje: ir bus vėjas, tada jau nebebus.

Pareigūnai ryškiausiai atskleidžia savo dvasines ir moralines stiprybes, kai susidraugauja su Shakhra Chlestakovu. Mov ant išpažinties, pagal ateiti, eiti į auditoriją, kol auditorija nėra akivaizdi, esate pasirengęs nusipirkti sau indulgenciją.

Meras, be viso kito, vis dar yra piktadarys. Atėję į pasienį pirkliai išnešdavo dovanų draugams ir dukroms. Ale ir to tau negana: Antonas Antonovičius visiškai išplėšė pirklių lavą. Tiems, kurie išdrįso perskaityti kryžių, meras įžvelgė savo bausmę: tiesiai į nusižengusio būdelę budėjo visas pulkas kareivių. Už swagą meras pasiruošęs pasiųsti žmones į karinę tarnybą, sugriauti šeimos laimę ir pasmerkti vargšą puoduką mirti iš bado. Su teisingumu meras į kompromisus nesileidžia. Nesitikrinęs valdžios institucijose, aiškiai nepripažinęs savo kaltės, meras puskarininkį nubaudė už pažeidimą. Sunku pasakyti, ką moteris patyrė, pirma, nesąžiningą bausmę (taip jie pranešė: negalėjo sėdėti dvi dienas), ar, kitaip, moralines kančias.

Apygardos teismo vertinimu, ratų vertintojas Ammosas Fedorovičius Lyapkinas-Tyapkinas yra „asmuo, perskaitęs penkias ar šešias knygas ir tai yra saujelė laisvamanių“. Kadangi visi supranta, nedvejodami apie tai kalbėkite atvirai. Galutinis dialogas vyksta tarp teisėjo ir mero. Nei vienas, nei kitas neabejoja, kad swag galima broliams. Tvirtėja tik sprendimo ašis, todėl imamasi swag, įskaitant Horto tsutsenyatus; „Ir dėl to, kad, pavyzdžiui, kieno nors kailiniai kainuoja penkis šimtus rublių, o jo būrio skara...“ – atkreipia dėmesį meras. Meras gieda, kad tiki Dievą, ir aiškina jam savo nuodėmes bažnyčioje: „Na, o ko čia reikšmės, jei tu paimsi swag su Horto cutsenyuts? Tada tu netiki Dievu; jūs niekada neinate į bažnyčią; Ir aš, žinote, turiu tvirtą tikėjimą ir visada esu bažnyčioje. Ši super mergina, nepaisydama akivaizdaus kvailumo, atskleidžia skurdo atsiradimo priežastis: kol valdininkus blaško prastesnė moralė, kol jų galvose įsivyrauja tvirta nuostata, kad šaukti svetimą yra nemalonu, iki t. visiškas nešvarumas

televizorius

1836 m. parašyta komedija „Generalinis inspektorius“ siautėjo visai XIX amžiaus 30-ųjų carinės Rusijos administracinei-biurokratinei sistemai. Autorius, eksponuodamas žemėje, išjuokė ne vieną iš išsiveržimų, o tipišką suvereno aparato apraišką. Galima būtų stebėtis, kaip iškilimas į centralizuotą biurokratinę sistemą atneša mieguistą patriarchalinį atokaus rajono miestelio gyvenimą, kaip meras dosniai gerbia savo pareigas ir tvarko ją kaip valdovas? Čia pašto viršininkas rūpinasi savimi ir skaito ne romanus, o kitų puslapius, nieko blogo niekuo neįžvelgdamas. Su didžiausia pagarba merui, nesunkiai galime gauti informacijos, kaip tvarkyti reikalus ligoninėje, teisme, mokyklose, pašte. Ligos jau krinta ant kalvių ir degina mіtsny tyutyun; Niekas neužsiima jų ritualais. Teismas prarado visus įkalčius, o žąsys laisvai klaidžioja po vadų kojomis. Svavilės neteisėtumas alsuoja.

Tačiau šis beviltiškas provincijos miestelis komedijoje stovi kaip miniatiūrinė jėga, kurioje tarsi vandens laše kovojama su visomis biurokratinės Rusijos blogybėmis. Vietinius valdininkus apibūdinantys skaičiai būdingi kitų šalių atstovams. Visi jie šlykšti nesąžiningumu, vulgarumu, intelektualinių interesų menkumu, itin žemais kultūros standartais. Aje komedijoje trūksta godaus herojaus iš gobšios stovyklos. Čia vyksta socialinis žmonių skilimas, kai kurie iš jų užima svarbias galios pozicijas ir pergalingai stiprina valdžios gerovę. Šios socialinės piramidės viršūnėje yra biurokratija. Vagystės, plėšikavimas, grobstymas – tokius valdininkus Gogolis plaka savo negailestingu juoku. Miska top yra gerai. Tačiau jo valdomi žmonės užuojautos nereiškia. Mero pamėgti prekeiviai, jo nekenčiantys, bando jį nuraminti dovanomis ir pirmą kartą rašo naujajam smarkui Chlestakovui, kurį visi gerbia kaip svarbų Sankt Peterburgo garbingą asmenį. Provincijos žemės savininkai Bobčinskis ir Dobčinskis yra nekvalifikuoti ir virėjai, beverčiai ir vulgarūs žmonės. Iš pirmo žvilgsnio kabantis puskarininkis nekaltai rėkia. Jei norite atsikratyti net cento kompensacijos už patirtą žalą, elkitės su jais juokingai ir gailiai.

Tokie kreivai, teisių atėmę žmonės, kaip slyusarka ir stiprus tarnas Osipas, smuklės savininkas, kasdien jaučia nekantrumą ir ruošiasi įsikurti savo vergo pareigose. Šie personažai dainoje pristatomi siekiant geriau išryškinti nepadoraus valdančiųjų valdininkų biurokratijos palikimą, parodyti, kaip žemesnė šalis kenčia nuo jų žiaurumo. Autorius nemato biurokratijos ydų. Smarvė, kurią Gogolis paėmė iš paties gyvenimo. Matyt, Gogolio pašto viršininko vaidmenį atliko pats imperatorius Mikola I, kuris skaitė Puškino kūrinius prieš savo būrį. Skandalinga Kristaus Išganytojo katedros atkūrimo komisijos istorija primena net mero merą, kuris, gavęs valstybės centus, buvo pamatytas ant bažnyčios pamatų. Šie faktai, paimti iš Tikras gyvenimas, sustiprina neigiamų reiškinių tipą, kurį satyrikas savo komedijoje Gogolio pjesėje iškraipo, nušvietė visus oficialumo tipus Rusijoje, kurie buvo įkūnyti individualiuose mero įvaizdžiuose ir jo puikybėje.

Pagrindinis šios vietos veikėjas komedijoje yra pirmasis Šahrajevo vidurys, kuris, jo žodžiais, „apgavo tris valdytojus“. Užimdamas svarbiausią postą mieste, kaip naštą padarysiu šiek tiek priedų, o tai gali būti pati reikalingiausia pareigybė tokio rango pareigūnui. Tačiau meras galvoja ne apie Tėvynės ir žmonių gėrį, o apie savo materialinę gerovę, apiplėšdamas prekybininkus, išgaudamas šlamštą, kurdamas svavilą ir neteisėtus savo valdomus žmones. Šis gudrus ir gudrus vystymas dainos pabaigoje atsiskleidžia blogame ir nereikšmingame vaidmenyje to, kuris išsiaiškintas, tampa apgailėtinas ir juokingas. Gogolis vikorista čia pasitelkia genialią meninę techniką, įdėdamas merui į burną žiūrovams skirtą pastabą: „Ko tu juokiesi? Ar juokiesi iš savęs!..“ Tai sustiprina panašaus tipo paplitimą carinėje. Rusija. Taip pat mero, dramaturgo įvaizdyje sutelktos svarbiausios suvereno valdovo, nuo kurio slypi turtingų žmonių akcijos, rizikos. Meras komedijai suteikiamas jai būdingu būdu. Kiekviename iš valdininkų autorius ypač įžvelgia vieną pradinę ribą, kuri padeda susidaryti įvairų biurokratinio pasaulio vaizdą. Pavyzdžiui, autorius ironiškai vadina teisėją Lyapkin-Tyapkin „laisvamąčiu“, paaiškindamas, kad jis perskaitė 5 knygas. Ši smulkmena apibūdina šlykščiai žemą biurokratijos lygį, jos intelektualinių interesų skurdą. Dievo pažadų davėjas Sunica turi podarbininką, niekšą ir aukotoją. Tai lygiai taip pat įprasta, biurokratiniame dėžutės viduryje yra platesnė.

Taip rašytojas savo komedijoje iškraipo visus pagrindinius Rusijos valdančiosios biurokratijos aspektus: nesąžiningumą, paaukštinimo į tarnybą nesąžiningumą, skurdumą, grobstymą, svavilą, neteisėtumą, pajungimą, kultūros stoką. Satyrikas taip pat pasmerkė tokią neigiamą slegiančio požiūrio riziką, kaip godumas, įžūlumo jausmas, vulgarumas ir kalbos trūkumas. Gogolio komedija išlaiko savo aktualumą ir šiandien, todėl kyla pagunda susimąstyti apie daugelio neigiamų kasdienio gyvenimo reiškinių priežastis.